X
تبلیغات
رایتل

سوشید

۲۱۸- تبلیغات زودرس

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات و ظهور و بروز تبلیغات زودرس این وبلاگ نیز در نظر دارد بدون موضع گیری خاصی به بررسی افراد کاندیدا بپردازد.

از این رو در اولین قدم متن صفحات منتشر شده توسط یکی از کاندیدا ها عینا در این پست می آید

 

بسمه تعالی

     در این مقطع حساس که تا ورود به دوره هشتم انتخابات مجلس شورای اسلامی اندکی بیش نمانده است قصد داریم صمیمانه سخنی با مردم در میان بگذاریم و گوشه ای از خدمات و فعالیت های 30 ساله خدمتگذاری را بیان کنیم که دغدغه ای جزء توسعه ی منطقه و تعالی و سرافزاری همشهریان خود و جامعه پیرامونش ندارد .

در حافظه مردم کاشان و آران و بیدگل ثبت شده است که با همت و تلاش و پیگیریهای شبانه روزی آقای ابراهیم تفرشی در چند دوره مدیریت در عرصه های مختلف در سطح شهرستان شاهد توسعه و تحولات زیربنایی و چشمگیری بوده ایم . مجلس نیز عرصه ای دیگر از آزمون و امتحان الهی است که تداوم بخش موفقیتهای این مرد خستگی ناپذیر در خدمت رسانی و شکوفایی استعداد های بالقوه این خطه از سرزمین مقدس اسلامی است . مجموعه حاضر گذری کوتاه از زندگی 51 ساله ابراهیم تفرشی فرماندار سابق شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل و کاندایدای مستقل هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی است .

سال 1335 تولد در خانواده پرجمعیت و کم درآمد اما مومن و مذهبی مثل اکثر خانوارهای آن روزگار کاشان باعث شده بود تا ابراهیم نیز مانند هم سن و سالانش برای تامین مخارج زندگی و تحصیل خود از همان سنین کودکی دست به زانوی خویش گرفته و کار و کارگری را پیشه کند .کارگری و شاگردی در کفش فروشی محله قدیم بالا بازار کاشان فرصت مناسبی بود تا هم فراغت عصرگاهی دبستان ششم بهمن ابراهیم را پر کند و هم خرجی اش را تامین نماید . خرجی که اکثرش صرف چاپ اعلامیه ها و عکسهای آنروز آقا خمینی می شد . دوران دبیرستان را در مدرسه محمودیه گذراند و در سال دوم پس از تغییر رشته در هنرستان نساجی مشغول ادامه تحصیل شد . روحیه فرهنگی و انقلابی او در همان سالها به اوج رسیده بود و همان روحیه بود که او را مجاب دانست تا با جمعی از دوستان خود اقدام به انتشار نشریه فرهنگی در هنرستان نماید اقدامی که منجر به بروز مشکلات امنیتی برای وی و نیز دریافت چند تعهد نامه کتبی از سوی کلانتری های سابق شد .

 فروردین 55 ساواک او را به جرم پخش اعلامیه های حضرت امام ، شرکت در سخنرانیها و میتینگهای سیاسی و مشارکت در برگزاری آنها دستگیر و روانه زندان مخوف آن دوره یعنی اوین ساخت . سه ماه زندانی تفرشی در سلولهای انفرادی اوین و تحمل شکنجه های جسمی و روانی نه تنها عطش انقلابی و مبارزاتی او را فروکش نساخت بلکه زمینه ساز ایجاد تشکلاتی ضد رژیم و بنیانگذاری مجامعی انقلابی فرهنگی در آینده شد . فعالیت های مبارزاتی تفرشی مانع از پیشرفت علمی او نشد و تحصیلات عالیه خود را در رشته تکنسین استخراج معدن در مدرسه عالی شاهرود که جوانان امروز آنرا به نام دانشگاه صنعتی شاهرود می شناسند ادامه دهد . وقوع انقلاب فرهنگی و تبعیت از فرمان امام خویش باعث نیمه تمام ماندن تحصیل وی تا مقطع کاردانی شد.مسئولیت انجمن اسلامی مدرسه عالی شاهرود و فعالیت های سیاسی ایشان و در پی آن زیرنظر بودن و تعقیب و گریز و فرار از دست ماموران ساواک شاهرود از خاطراتی است که تفرشی در دوران اقامتش در شاهرود به نیکی از آن یاد می کند . حضور در تیم خودجوش و مردمی پانزده نفری بازسازی زلزله طبس و نیز راه اندازی انجمن اسلامی فاضل نراقی از دیگر فعالیت های سیاسی اجتماعی قبل از پیروزی شکوهمند اسلامی تفرشی است .

 پس از پیروزی انقلاب اسلامی و صدور فرمان تاریخی حضرت امام مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی و بازسازی و محرومیت زدایی مناطق محروم و ستمدیده دوران شاهنشاهی در بیست و هفت خرداد ماه سال 58 تفرشی نیز هم پا با دیگر جهادگران عرصه سازندگی به استان محروم کهکیلویه و بویراحمد اعزام شد و با راه اندازی جهاد سازندگی شهرستان دهدشت مسئولیت آنرا بر عهده گرفت. مسئولیت کمیته فرهنگی جهاد کشاورزی ، مسئولیت امور تربیتی دبیرستان شریعتی دهدشت و راه اندازی بیش از 400 کتابخانه در منطقه بویراحمد از دیگر خدمات ایشان بوده است .

تعالی و پیشرفت زادگاهش کاشان تفرشی را برآن داشت تا به این خطه فرهنگی و مستعد رجعت کند . حضور در جهاد سازندگی کاشان به عنوان مسئول کمیته فرهنگی فرصت مناسبی را فراهم کرد تا تفرشی بتواند با تشکیل 54 انجمن اسلامی روستایی در کاشان خدمات فرهنگی اجتماعی خود را ادامه دهد . انجمن های اسلامی روستایی به عنوان اولین مراکز خودجوش فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی در سطح روستاها بود که با راه اندازی کتابخانه و جلسات مذهبی  فرهنگی در مساجد ، حسینیه ها و تکایا و جذب جوانان انقلابی روستایی ، شهدای زیادی را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرد .  نشریه هجرت به عنوان اولین نشریه فرهنگی اجتماعی و سیاسی شهرستان کاشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی با همت و تلاش تفرشی به عنوان صاحب امتیاز و مدیر مسئول در اذهان صاحبان قلم و اصحاب رسانه ثبت شده است که با توجه به خفقان و انزوای سیاسی و رسانه ای رژیم سابق در سطح شهرهای کشور نقطه عطف سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی شهرستان کاشان به شمار می آید . راه اندازی اردوگاه فرهنگی شهید مطهری به منظور نهادینه کردن مبانی اسلامی با حضور 300 نفر از جهاد گران سراسر کشور از دیگر خدمات ایشان بوده است . تفرشی بعدها نیز به عنوان قائم مقام اجرایی شهید فارسی در جهاد سازندگی کاشان مشغول ادامه فعالیت بود . عضویت در امور استانهای وزارت جهاد سازندگی ایران نیز از دیگر افتخارات تفرشی است . در سال 1361 و با حکم وزیر وقت جهاد سازندگی (زنگنه) به عضویت شورای جهاد سازندگی استان محروم اما نمونه هرمزگان درآمد و مسئولیت جهادسازندگی آن به ایشان سپرده شد .

   تفرشی توانست در مدت زمان حضورش در هرمزگان با مدیریت بیش از دو هزار پروژه عمرانی اجتماعی و فرهنگی تحولاتی زیربنایی در سطح منطقه وکشور ایجاد نمایند و توانایی در اجرای چندی از این پروژه ها باعث ایجاد تغییراتی در چارت سازمانی و اداری وزارت جهاد سازندگی شود . پروژه هایی هم چون ساخت بندرگاه جوادالائمه در منطقه گاوبندی ، موج شکن رمچاه و نیز سایت موشکی هاگ از آن جمله اند . پروژه بندر گاه جوادالائمه از جمله پروژه هایی بود که بدلیل نبود هیچ گونه تجربه و سابقه اجرایی در آن و نیز موقعیت استراتژیک منطقه ، هزینه بالایی اجرا با توجه به در حال جنگ بودن کشور و درصد ریسک پذیری بالای آن پشتوانه مطالعاتی و تحقیقاتی بسیاری را می طلبید. اما تفرشی با روحیه جهادی مثال زدنییش ، شجاعت و سرعت در تصمیم سازی و تصمیم گیری ، نوآوری و ابتکار و نیز فرصت طلبی از موقعیت های کم رنگ جهت کارآفرینی توانست با به حداقل رسانیدن زمان مطالعه طرح و اجرایی شدن آن این امر مهم را به ثمر رساند . روحیه ای که بعد ها نیز در بسیاری از پروژه هایی عامل موفقیت در اجرایی شدن آن شد . تفرشی با اطمینان از آینده روشن این طرح برای برطرف شدن هر گونه نگرانی از عدم موفقیت در اجرای پروژه با اعتماد به نفس کامل تعهد نامه کتبی به عنوان ضمانت اجرای طرح ارائه داد . او در خاطراتش در هنگام بازدید مهندس زنگنه از مراحل اولیه پروژه چنین می گوید : وقتی مهندس زنگنه از مراحل مختلف طرح بازدید می کرد در پایان بازدید با نگرانی خاصی برگشت و به من گفت : تفرشی اگر نتوانی این پروژه را به سرانجام برسانی همین جا فلکت می کنم . تکمیل و بهره برداری از بندرگاه جوادالائمه بدست جهادگران جوان و متعهد کشور برای اولین بار در خلیج فارس زمینه ساز تخصیص معاونت اداره کل ساز و برگهایی دریایی در سطح وزارت جهاد سازندگی را فراهم ساخت .

پروژه ساخت موج شکن رمچاه ، موج شکن جاسک کهنه و بندرگاه مروارید و ... در جزیره قشم دیگر طرحهایی بود که پس از بهره برداری ضمن آنکه انحصار سنتی صیادان کره ای را در منطقه شکست و اشتغال روستائیان فراوانی را در زمینه ساخت لنج و صیادی و خودکفایی صید ماهی را فراهم نمود . به عنوان پروژه ،  الگویی جهت ساخت موج شکنهای دیگر مورد استفاده قرار گرفت . تجلی قدرت و اقتدار و توانمندی جهادگری عرصه سازندگی در این پروژه مهم موجب آن شد که آن شد که آیت الله دری نجف آبادی ریاست وقت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پس از بازدید از پروژه و اثرات چشمگیر پس از بهره برداری از آن در صنعت شیلات پیشنهاد  واگذاری وظایف شیلات وزارت کشاورزی را به وزارت جهاد سازندگی بدهد که بعد ها این مهم به فرمان حضرت امام ( ره ) اتفاق افتاد . ساخت سایت موشکی هاگ به سفارش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی توسط جهاد سازندگی استان هرمزگان و راه اندازی قرارگاه رزمی مهندسی نوح النبی از دیگران افتخارات تفرشی در زمان حضور در استان هرمزگان است . در سال 64 تفرشی به عنوان فرمانده گردان رزمی مهندسی قمربنی هاشم استان چهار محال و بختیاری به جبهه های غرب و کردستان اعزام شد . در مجموع چهل و یک ماه حضور تفرشی در جبهه های جنوب و غرب دوران دفاع مقدس مدال افتخار رزمنده بسیجی است که بر سینه او نقش بسته است . پس از دوران دفاع مقدس تفرشی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و نیز به عنوان مسئول جهاد سازندگی به شاهرود بازگشت . از سال 68 تا 73 مسئولیت جهاد سازندگی کاشان به عهده تفرشی بود . در دوران حضور تفرشی در جهاد سازندگی خدماتی ارزنده و قابل توجه در کاشان ارائه شد که نتایج آن تا چند دهه همچنان قابل مشاهده است . ساخت و راه اندازی سیلو کاشان برگ زرین تاریخ سازندگی کاشان است که هم خودکفایی کشاورزان در زمینه فروش و سیلوی گندم را و نیز خرید آرد نانوایان را باعث شده و هم زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم صدها تن از جوانان کاشانی را فراهم ساخته انجام سدها پروژه عمرانی روستایی در زمینه های راه سازی ، آبرسانی ، برق رسانی ، یک پارچه سازی اراضی کشاورزی ، ساخت مدرسه حمام و ساخت خانه بهداشت در سطح 91 روستای شهرستان های کاشان و آران و بیدگل از خدمات ارزنده تفرشی در زمان تصدی گری جهادسازندگی است . بهسازی روستایی مناطقی چون برزک که اجرای آن شامل تسطیح ، محوطه سازی ، راه سازی موجب تغییر و دگرگونی چهره منطقه گردید  موجب شد تا این منطقه از طرف یونسکو به عنوان منطقه نمونه مشارکتهای مردمی مورد تشویق قرار گیرد. ساخت ساختمان فعلی جهاد کشاورزی و نهضت سوادآموزی و نیز مراکز ترویج و ساختمان دهستان ابوزیدآباد و جوشقان قالی از دیگر خدمات اوست که با توجه به کمبود بودجه پس از سالهای جنگ تحمیلی انجام چنین اموری قابل ستایش است . تهیه نقشه طیقه بندی روستاهای شهرستان و برگزاری نمایشگاه بررسی سیر حرکتی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از مدینه تا کربلا تحت عنوان نمایشگاه غافله عشق را می توان از جمله فعالیت های فرهنگی اجتماعی ایشان نامبرد. روحیه خستگی ناپذیر و جدیت و استواری در اراده باعث شد تا در حین خدمت در کاشان مسئولیت پیگیری و سرپرستی امور بازسازی و عمران چند منطقه محروم کشور نیز به عهده او سپرده شود .

اموری همچون ساخت سی واحد ساختمان طی مدت سه ماه در یوزباش چای استان قزوین که در زلزله منجیل به طور کامل ویران شده بود و نیز ساخت و اسکان آوارگان عراقی ( ایرانیهای اصیل مقیم عراق ) که بدست صدام خبیث پس از جنگ از منطقه سلیمانیه اخراج شده بودند ، در شهرستان قروه استان کردستان از آن جمله اند. در سال 73 تفرشی با نظر اکثریت گروههای سیاسی فعال آن دوره کاشان و با پیشنهاد مرحوم آیت الله یثربی امام جمعه فقید شهرستان و با حکم استاندار آقای مهندس جهانگیری به عنوان فرماندار کاشان منصوب گردید . کاشان در دوران فرمانداری تفرشی شاهد خدمات ارزنده ای چون

1) الحاق منطقه مشهد اردهال و زیارت سلطانعلی بن امام محمد باقر به شهرستان کاشان با پیگری های ایشان بعنوان  اولین رئیس هیئت امناء آستان مقدس 

2) بهینه سازی بستر جذب سرمایه جهت ایجاد کارخانجات صنعتی و افزایش واحد های تولیدی تا 200% در منطقه  

3) احداث فرودگاه کاشان

4) تکمیل پروژه شبکه گازرسانی کاشان و آران و بیدگل

5) احداث و توسعه شرکتهای صنعتی کویر و امیرکبیر و راوند

6) بازسازی زمینه تاریخی عامری ها ، عباسیان ، طباطبایی ...

7) تصویب و آغاز به کار مطالعات انتقال آب زاینده رود به کاشان و آران و بیدگل

8) احداث اتوبان قم کاشان  و کاشان اصفهان و قرارگرفتن در مسیر ارتباطی شمال به جنوب

9) ساماندهی و ارتقاء سطح انتظامی شهرستان و پیگیری جهت افزایش کادر نیروی انسانی

10)احداث شبکه آبرسانی نابر به کاشان

11)راهندازی آسایشگاه سالمندان کاشان

12)ساخت و ساختمان فعلی فرمانداری و صدها پروژه عمرانی دیگر

در خاطره اذهان مردم آران و بیدگل ثبت شده است که با پیگیری های ایشان ارتقاء تقسیم بندی بخش آران و بیدگل و رویای شهرستان شدن این خطه شهید پرور به حقیقت پیوست که سرپرستی اولین فرمانداری آران و بیدگل نیز بر عهده او بود . از جمله فعالیت های سیاسی اجتماعی ایشان می توان به برگزاری 6 دوره انتخابات ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی ، مجلس خبرگان رهبری ،  شورای شهر و ...  با سلامت کامل

مسئولیت شورای آموزش و پرورش شهرستان ، ریاست شورای مشارکتهای مردمی اداره بهزیستی ، مدیر اجرایی سرشماری نفوس و مسکن سال 75 در شهرستان ، برگزاری چهل و جهارمین دوره مسابقات پینگ پنگ و نیز راه اندازی کتابخانه شهید رجایی شهرک 22 بهمن اشاره کرد.   

در سال 77 به عنوان فرماندار نائین منصوب شد که بدلیل شرایط سیاسی از پذیرش آن امتناع ورزید و فعالیت خود را به عنوان مشاور عالی رئیس جهاد سازندگی استان اصفهان و نیز مشاور اقتصادی و اجرایی موسسه توانبخشی ولی عصر (عج ) به صورت افتخاری ادامه داد . چهره شناخته شده تفرشی در سطح منطقه و کشور و سابقه درخشان مدیریتی و اجرایی ایشان در میان دولتمردان و مسئولین موجب آن شد که استاندار وقت قم ایشان را به سمت معاونت خود و نیز مدیر کل دفتر برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی و بعدا نیز به عنوان مدیر کل دفتر فنی استانداری قم منصوب گردانید طی مدت مسئولیت ایشان در استانداری خدمات ارزنده ای چون برگزاری جشنواره شهید رجایی استان قم با مسئولیت ایشان ، عضویت در ستاد تحول اداری کشور ، نماینده هیئت امنای کتابخانه های عمومی کشور ، مدیر ستاد درآمد ، مدیر ستاد تحول اداری ، مدیر ستاد توسعه صادرات ، مدیر ستاد امور زیر بنایی ، اشتغال و سرمایه گذاری ، مدیر ستاد صنعت و معدن ، مدیر ستاد آب ، کشاورزی و منابع طبیعی ،مدیر ستاد کاربری فناوری و اطلاعات و ارتباطات ایران ( تکفا ) ، عضویت در هیئت مدیره بنگاه تعاون و حرفه اکوزی صنایع زندانیان اسنان قم ، برگزاری همایش سراری مناسب سازی در استان قم با مسئولیت ایشان نماینده اصلی وزیر کشور در تخلفات اداری نماینده اصلی استاندار در کمیسیون ماده صد استان قم ، نماینده استاندار و مسئول ساماندهی مسجد مقدس جمکران ،مجری طرح شهر الکترونیک و اجرای نقشه GIS استان قم ،  احداث منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ، احداث شهرک دام ، احداث شرکتهای صنعتی از جمله شهرک صنعتی محمودآباد و ... ارائه گردید. طرح توسعه حرم مطهر حضرت معصومه ( س) و ساخت مصلی بزرگ حرم مطهر نیز از دیگر خدمات ایشان است .در حادثه دلخراش و تاسف بار زلزله بم تفرشی به عنوان مسئول ستاد معین استان قم در زلزله شهرستان بم با تیم 300   نفری اش  اعزام گردید .

شرایط خاص و روحیه بسیار پایین مردم تقریبا زندگی را در شهر غیر قابل ممکن ساخته بود  که تفرشی توانست به محض استقرار در حوضه وظیفه خود با اجرای طرحهای ضربتی حداقل شرایط  و اجرای بازگشت به زندگی اولیه مردم فراهم سازند اجرای سایت 500 واحد مسکونی  بم نیز از دیگر کارهای اکیپ اعزامی به سرپرستی تفرشی بود . اقدامات انجام شده در بم و موفقیت در بازسازی آن توسط تیم اعزامی از استان قم موجب آن شد تا استاندار کرمان از استان قم به عنوان ستاد برتر بازسازی بم میان 12 ستاد خاص از استانهای کشور در بم تقدیر و تشکر کند . در سالهای حضور تفرشی در قم با پیشنهاد و حکم آیت ا.. امامی کاشانی و با شناخت و رابطه قبلی تفرشی با ایشان مسئولیت احداث زائر سرای 100 واحدی ولی عصر در مشهد اردهال نیز به ایشان سپرده شد . در سال 85 تفرشی به سمت مدیر جهاد کشاورزی کاشان منصوب گردید . در مدت 14 ماه حضور تفرشی در جهاد شاهد تحولات و موفقیتهای چشمگیری بوده ایم که اجرای هر کدام طالب زمینه سازی و مقدمات بسیاری است که اجرایی شدن آن در این مدت زمان کوتاه جای بسیار شگفت و تعجب است . پیگیری و اخذ مصوبه هیئت امناء موسسه علمی کاربردی وزارت جهاد کشاورزی که در راس آن وزیر می باشد مبنی بر  تاسیس و راه اندازی دانشگاه جامع علمی کاربردی پردیس جهاد کشاورزی در کاشان گامی موثر در جهت ارتقاء علمی و فنی تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی بویژه فرزندان آنان بود که در مدت زمان کوتاهی فراهم شد . احداث باغ مکانیزه  400 هکتاری کوثر برزک پروژه  زیربنایی مهم و الگویی در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی منطقه است  تصویب و افتتاح آن در زمان سفر ریاست جمهوری به استان توسط وزیر جهاد کشاورزی حرف و حدیث های زیادی را در پی داشت نارضایتی وزیر نسبت به مدت زمان اجرای پروژه و عدم افتتاح طرح باعث شد تا تفرشی با قبول شرط از فکه تا مکه بهره برداری از پروژه را در مدت زمان 4 ماه ضمانت کند . اخذ ضمانت کتبی از تفرشی توسط وزیر در محل افتتاح پروژه بازتاب خبری زیادی در سطح استان بوجود آورد . لازم به ذکر است که این پروژه اولین باغ الگویی با آب مازاد موجود در مناطق کوهستانی شهرستان می باشد که توسط نامبرده در تاریخ کشاورزی ایران در مناطق خشک و نیمه خشک بویژه کاشان اجرا می گردد .  

 

از دیگر خدمات تفرشی در حضور 14 ماهه اش در جهاد کاشان می توان به تکمیل ساختمان ترویج و خدمات کشاورزی در مشهد اردهال و قمصر ، راه اندازی دبیرستان گیاهان دارویی در برزک ، احداث استخر ذخیره آب قهرود ، برگزاری جشنواره منطقه ای انار کاشان با شعار افزایش تولید ، افزایش بهروری و توسعه صادرات ، افزایش 1200 برابری سطح تولید کلزا و تدوین سند چشم انداز بیست ساله کشاورزی کاشان اشاره نمود . ایشان در این مدت به عنوان مشاور فرماندار کاشان نیز مشغول فعالیت بود که طی آن مسئولیت هیئت نظارت بر انتخابات دوره سوم شورای اسلامی شهر کاشان نیز به عهده وی سپرده شده بود . در حال حاضر تفرشی به عنوان مشاور عالی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان می باشد . از فعالیت های فرهنگی اجتماعی -  پژوهشی تفرشی در طول عمر خویش می توان به تالیف کتاب جرعه ای از مدیریت تالیف کتاب خاطرات ریزه میزه با موضوعیت دفاع مقدس تالیف کتاب بابا انشاء بنویس ( در حال چاپ )  تدریس سرپرستی سازمان ، برگزاری کارگاه آموزشی نگاهی به آینده و بیم ها و امیدها و کارگاه آموزشی مرگ و حیات سازمانها در آموزشگاه شهید رجایی اشاره کرد . الفت و مهربانی و رابطه صمیمانه با همکاران در شیوه مدیریتی تفرشی و نیز درک مهم و دقیق ایشان از موقعیت ها و تهدیدات موجود ، شناخت منطقه ، چالشها ، پتانسیل ها و استعدادهای بالقوه و چگونگی بهره برداری موثر از آنها زمینه رشد و توسعه و تعالی منطقه را با استفاده از شرایط موجود کشور هر چه بیشتر و بیشتر فراهم ساخته است . امید است  تا با راه یابی ایشان به مجلس بستری ناب جهت تحقق اهداف مورد نر و نیز بالقوه ساختن استعدادهایی که هر کدام زمینه ساز ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی و اجتماعی است فراهم گردد .