X
تبلیغات
رایتل

سوشید

۳۲۵- پتانسیل فراموش شده

سر دبیر محترم نشریه طنین برزک و شهردار محتر م برزک
با سلام
آنچه که ما مخصوصا از زمان تا سیس شهرداری در برزک  از آن بسیار شنیده وبسیار خوانده ام وتبلیغات اصلی برزک روی آن بوده است جاذبه ی گردشگری طبیعت زیبا ،بحث تولید گل گلاب دربرزک بوده است .
اما فکر نمی کنید برزک پتانسیل های ارزشمند دیگری هم داشته باشد ؟
اگر نگاهی دقیق به تعداد افراد تحصیل کرده در مقاطع مختلف تحصیلی دکتری،فوق لیسانس ،لیسانس و دانشجویان برزک بیاندازیم و آنرا نسبت به جمعیت برزک بسنجیم به عددی بسیار عالی وفراموش شده می رسیم . اول بار در اولین همایش روز برزک  در قسمتی از این مطلب اشاره شده ودیگر نه به آن پرداخته ونه استفاده ای از آن شده است .
مطمئناً نیروی انسانی تحصیلکرده ومتخصص در رشته های مختلف تحصیلی از دانشگاهای مختلف ایران می تواند در رشد و توسعه همه جانبه یک منطقه بسیار مفید باشد البته اگر بتوان از آن استفاده کرد .وجود این چنین رقم بالای افراد تحصیل کرده ودانشجویان فعلی در شهر برزک نعمتی بزرگ است که می توان در آمارهای رسمی در کاربردهای گوناگون از آن استفاده کرد .
حال چند پیشنهاد :
1ـ شهرداری به عنوان بالاترین مقام اجرایی در برزک می تواند ضمن جمع آوری عدد دقیق تعداد دانشجویان فعلی و فارغ التحصیلان در مقاطع مختلف از آن به عنوان سطح علمی شهر برای ارائه جهت جذب امتیازات مختلف عملی وپژوهشی استفاده کند.
2ـ در صورت امکان تشکیل همایشی با حضور تمام فارغ التحصیلان ودانشجویان شهر برزک و دعوت از آنها برای ارائه پیشنهادات سازنده در رشته های مختلف در جهت کمک به پیشرفت وآبادانی برزک و تشویق دانش آموزان فعلی برز ک  به  تحصیل علم ودانش در مقاطع بالای تحصیلی .
3ـ ارتباط مستمر با این افراد با توجه به پراکنده بودن این افراد در سطح کشور استفاده از ارتباط اینتر نتی واطلاع رسانی در مورد برزک و گرفتن پیشنهادات سازنده .
4ـ ایجاد یک پایگاه اینترنتی جهت عضویت تمام فارغ التحصیلان ودانشجویان فعلی وجدید وتبادل نظرات آنها در جهت کمک به پیشرفت وآبادنی برزک.

به امید روزی که به جای اینکه دغدغه مشکلات در ذهنمان باشد گام های مهمی در جهت پیشرفت بر داریم .                                    
                                                                  باتشکر
                                                              جواد جهانی
                                                 لیسانس مدیریت ـ دی ماه 86