X
تبلیغات
رایتل

سوشید

۳۸۷- چرایی و چگونگی هدف

سمینار هدف از محمود معظمی را تهیه کردم و خلاصه ای از آن قسمت اول آن را  برایتان در ذیل می آورم. چنانچه دوست داشتید می توانید بسته کامل آن را از نمایندگی ها معظمی به قیمت 85 هزار ریال که شامل سه سی دی هست تهیه فرمایید.
خودت را دوست بدار و کمک کن تا دیگران نیز خود را بیشتر دوست بدارند.
آدم های موفق انسانهایی هستند که سوالات خوب از خودشان می کنند. و سوالات بزرگ و ارزنده برای خود مطرح می کنند.
سه کلمه خطرناک در زندگی انسانها وجود دارد و آن این که : 

«من این رو می دونم» به مجرد این که جمله را گفتید دیگر یاد نمی گیرید.
ما وقتی موضوعی را می دانیم که به آن عمل کنیم وگرنه یا شنیدیم یا خوانده ایم و یا فکر می کنیم که می دانیم.
هدف شما از زندگی چیست؟
هدف جایی مکانی به اندازه ی کافی دور از دسترس که برای رسیدن به آن احتیاج به یک کار سازمان یافته داریم.
انواع اهداف:
1- اهداف غریزی مثل خوردن، خوابیدن، ازدواج
2- اهداف ناآگاهانه مثل هر کاری که انجام می دهی و به آن وقوف نداری. اهدافی که دیگران برای شما می گذارند، نه خودتان برای خودتان؛ مانند درس خواندنی که آگاهانه نباشد و از آن لذت نبریم.
3- اهداف آگاهانه
سمینار هدف راجع به اهداف آگاهانه است. اهدافی که من و شما را خوشبحت می کند. داشتن هدف انتخاب نیست بلکه باید هدف داشته باشیم.
مغز انسان مثل یک دوچرخه است یا باید یک تکیه گاه داشته باشد و یا راه برود(تا موقعی که راه می رود نمی افتد)  و یا می افتد.  هیچ انسانی دوست ندارد بیفتد؛ یا تکیه می کند به مامانم، بابام، دولت، زنم یا بچه ام، خدا، ایکس، وای، زد. چون هدف قوی نداری.
یا برای هدف خودت کار می کنی یا برای هدف دیگران، انتخاب سومی نداری. به نفع خودت هست که برای خودت کار کنی.  دنیا آدم های هدفمند را دوست دارد.
و من امیدوارم شما آدمی باشید مصمم، هدفمند
هدف آگاهانه یعنی فانوس دریایی، هرکه هدف دارد در هر لحظه می داند به کدام طرف پارو بزند و به کدام طرف شنا کند. اقیانوس زندگی خیلی بزرگ است و گاهی خیلی تاریک و تنها آدم های هدفمند هستند که سر به سلامت می برند.
گرچه راهی است پر از بیم زما تا بر دوست
رفتن آسان بود گر واقف منزل باشی
آدم هایی که هدف دارند، تضاد از زندگی اشان بیرون می رود. و انتخاب ها محدود می شوند. و زندگی اش روان می شود. آدم های هدفمند:
اول- کمتر مریض می شوند.
دوم-  سریع حرکت می کنند و وقت تلف نمی نمایند.
سوم- مردم سازگارتری هستند.
چهارم- تحمل سختی ها برایش آسان می شود. چون چرایی کارش را یافته با هر چگونگی خواهد ساخت.(نیچه)
چرایی یک پیغمبر میلیون ها برابر بزرگتر از چرایی یک پدری است که می خواهد فقط برای زندگی اش خرج در بیاورد و به همین جهت آن هم میلیون ها بار تحمل بیشتری از این دارد.
امام حسین: «ان الحیات عقیده و جهاد»
جهاد به معنی جنگیدن نیست. و دعوا کردن با مردم نیست. جهاد یعنی جد و جهد کردن است. زندگی یعنی داشتن هدف و تلاش برای رسیدن به آن هدف است. آن موقع است که زندگی برایت معنی پیدا می کند.
شما محصول افکار، باورها و رفتارهایتان هستید. و هدف به این ها جهت می دهد. ما باید تصمیم بگیریم رل زندگی در دست خودمان باشد.
انواع هدف:
1- اهداف معنوی
2- شخصی
3- خانوادگی
4- اقتصادی
5- اجتماعی
6- محیط زیستی