X
تبلیغات
رایتل

سوشید

۲۹۳- رییس جمهور ‏ در جمع راهپیمایان 22 بهمن

:
یار همه مظلومان و دشمن چپاولگران هستیم


 

تهران - حیات

رییس جمهور گفت: ملت ایران یار همه مردم مظلوم جهان و دشمن چپاولگران و چپاولگری است. 

 به گزارش حیات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،  محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران قبل از ظهر امروز در بخش پایانی راهپیمایی 22 بهمن به ایراد سخنرانی پرداخت.

بنابر این گزارش رییس جمهور گفت: بدون تردید انقلاب اسلامی از جنس و دنباله نهضت ‌انبیاء الهی است.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه عقل یکی از موهبت‌های الهی به انسان است، افزود: پیامبران و ائمه هدی (ع) و صالحان که خود در اوج کمال انسانی هستند سعی و تلاششان برای رشد انسان‌ها و بشریت است.

وی با اشاره به ماه محرم و صفر گفت: قیام امام حسین برای این بود که انسان‌ها کمال ‌پیدا کنند و عشق و عدالت و ایثار به بشریت نشان داده شود. بشریت امروز و تشنگان توحید و عدالت توجه کنند که امام حسین (ع) سرور آزادگان که پیشتاز اخلاص و پاکی و محبت است، در برابر ظلم ظالمان قیام کرد و مقاومت نمود تا ارزش‌های انسانی و الهی باقی بمانند.

وی گفت: حسین (ع) پرچم هدایت و سفینه ‌نجات همه بشریت است و تا ابد باقی خواهد ماند و تا زمانی که فرزند برومندش حضرت مهدی (عج) بیاید او نیز با پرچم یالثارات قیام خواهد کرد و عدالت و خداپرستی را همگانی می‌کند.

رئیس جمهور انقلاب اسلامی را دنباله‌رو قیام کربلا و از جنس آن دانست و اظهار داشت: مردم ایران در همان مسیر قدم بر می‌دارند و منادی پاکی و عدالت و برادری هستند و یار مردم‌مان مظلوم و دشمن چپاولگری هستند و در برابر همه دنیای چپاولگران و ظالمان خواهند ایستاد.

رئیس جمهور در ادامه افزود: دنیا بداند اگر ملت ایران در روز عاشورا حاضر بود صحنه به گونه دیگری رقم می‌خورد و امروز 29 سال است که به تبعیت از فرهنگ حسینی و ایستادگی کمر استکبار را شکسته است.

احمدی نژاد خطاب به ملت بزرگ ایران تصریح کرد: مقاومت و ایستادگی شما ملت و رهبری عزیز انقلاب پیشاپیش ملت بود که منطق ما را در پرونده هسته‌ای پیروزی کرد. دشمنان فکر می‌کردند با تهدید و چنگ و دندان نشان دادن ملت ایران عقب نشینی می‌کند. آنان در موضوع هسته‌ای حیثیت خود و شورای امنیت را بردند.

وی خاطرنشان کرد: برخی اعضای دائم شورای امنیت داعیه صلح و امنیت دارند اما بر اساس اطلاعات غلط به دیگر اعضای شورای امنیت قطعنامه علیه ایران را به این شورا تحمیل کردند و این در حالی بود که در هنگامه جنگ اسرائیل علیه لبنان و جنایت‌آفرینی‌های این رژیم علیه مردم لبنان شورای امنیت علیه ایران قطعنامه‌ صادر کرد اما در نهایت این دسته از اعضای شورای امنیت بر اساس گزارش سازمان‌های اطلاعاتی خودشان متوجه شدند که ادعاهایشان چقدر بی‌پایه و بی اساس است.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه برخی کشورها امروز به جای عذرخواهی از ایران می‌گویند چرا برخی بند‌های قطعنامه علیه ایران اجرا نمی‌شود.

رئیس جمهور گفت: من تاکید می‌کنم که ملت ایران برای دستیابی به حقوق هسته‌ای خود ذره‌ای عقب نشینی نخواهد کرد، به بدخواهان ملت ایران توصیه می‌کنم به قانون و عدالت باز گردند.

وی گفت: آنها فشارهای اقتصادی و سیاسی و تهدید و لزوم پذیرش ذلت در برابر زیاده خواهی‌ها را پیگیری کردند غافل از این که مردم ایران پیرو حسین (ع) است و زیر با ظلم نمی‌رود.

احمدی نژاد بیان داشت: امروز به فضل الهی کار هسته‌ای از نظر ما تمام شده است و آنها جز بازی با کاغذها و تبلیغات کاری نمی‌توانند انجام بدهند.

احمدی نژاد از مقام معظم رهبری به خاطر درایت و هوشمندی در پرونده هسته‌ای تقدیر و تشکر کرد و افزود: از ملت ایران نیز به خاطر همدلی و اینکه پشت سر رهبری ایستادند و بدخواهان را به خصوع و تسلیم در برابر ملت ایران وادار کردند، تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور در ادامه سخنرانی خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن گفت: ملت بزرگ ایران و دنیا عنایت کنند که هسته‌ای شدن ایران یک امر معمولی نبود همانطور که حادثه 22 بهمن معمولی نبود. چه کسی ملت ایران را در آن زمان کمک کرد و قلب‌ها را به تسخیر خود در آورد و مردم را هدایت کرد و آن پیروزی عظیم تاریخ ساز را به وجود آورد.

احمدی نژاد افزود: کشورهایی که هسته‌ای شده‌اند چند ده سال مقاومت کرده‌اند و دست آخر تعهدهایی را داده‌اند اما ما بدون دادن کوچکترین امتیاز و بدون هر نوع ضابطه غیر قانونی دارای فناوری هسته‌ای شده‌ایم. در حالی که زیر فشارهای بیرونی و خارجی خیلی‌ها بریده بودند و همه راه‌ها را بسته می‌دیدند دست آن امام غایب از نظر راه را باز کرد و ما هیچگاه در این مسیر احساس یاس و بن‌بست نکردیم و همواره یاری و هدایت آن امام عزیز را حس می‌کردیم.

وی گفت: ملت ایران همواره حمایت حضرت مهدی (عج) را احساس کرده است و به همین خاطر است که هر روز و هر لحظه می‌گوییم اللهم عجل لولیک الفرج. امام راحل نیز همواره می‌فرمودند ما دست الهی را همواره در انقلابمان می‌‌بینیم و حس می‌کنیم.

رئیس جمهور ‏ در ادامه سخنان خود در راهپیمایی 22 بهمن به کشورهای غربی گفت: به حرف ملت ایران گوش کنید و به کاروان عدالت بپیوندید.

رئیس جمهور افزود: اخیراً یکی از سفرای کشورهای اروپایی علیرغم بزرگواری‌های مردم ایران، راه افتاده و به این طرف و آن طرف رفته و ملاقات‌هایی کرده که متأسفانه برخی با او همراهی کرده‌اند. او گفته است که احمدی نژاد در موضوع هسته‌ای و سیاست خارجی تنهاست و مردم مواضع او را قبول ندارند. متأسفانه عده‌ای هم با او همنوایی کرده‌اند.

رئیس جمهور در ادامه نظر مردم را دراین باره خواست و سؤال کرد که آیا شما حاضر بودید در موضوع هسته‌ای کوتاهی و یا سازشی توسط بنده اتفاق بیفتد؟ که مردم فریاد زدند انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست.

رئیس جمهور با طرح این سؤال که آیا در میان مردم ایران کسی هست که طرفدار رژیم صهونیستی باشد که مردم یکصد فریاد زدند نه، نه! و مرگ بر اسرائیل.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم تأکید کرد: مرگ بر اسرائیل شعار همیشگی ملت ایران است.

وی با اشاره به این که بنده قطره‌ای از اقیانوس ملت ایران هستم، گفت: متأسفانه برخی در کشور احساس می‌کنند مالک ملت و کشور هستند و همه خدمات و پیشرفت‌ها را تخریب می‌کنند.

احمدی نژاد افزود: گفت: برخی هستند که با دشمن همراهی می‌کنند و اطلاعات داخل کشور را به دشمن می‌دهند و به آنها توصیه می‌کنند که قطعنامه جدید صادر کنید، اینها جزو ملت ایران نیستند مردم ایران آنها را طرد خواهند کرد.

رئیس جمهور با شاره به این که اکنون مشکل، مشکل غربی‌هاست، گفت: در حال حاضر آنها مانده‌اند که چگونه آبروی خود را حفظ کنند، آن وقت برخی می‌گویند که ما حاضریم تعهد بدهیم و کوتاه بیایم. امروز میدان دار، ملت ایران است و اجازه نخواهد داد احدی از حق ملت ایران کوتاه بیاید.

وی با اشاره به این که امروز یک عده هم پیدا شده‌اند اما پول و رسانه دارند و می‌خواهند پشت ملت و دل ملت را خالی کنند، گفت: آنها به حرکات و اقدامات مثبت دولت هو می‌کنند و می‌خواهند امید مردم را به یأس تبدیل کنند، می‌گویند چرا به سفر استانی می‌روید، اگر هم نرویم می‌گویند چرا نمی‌روید، دستاوردهای سفر استانی را زیر سؤال می‌برند.

می‌گویند چرا در قضیه هسته‌ای هزینه کرده‌اید، اگر مقایسه بکنیم با دیگران، این هزینه‌ها در حد صفر است، می‌گویند شما چرا تدبیر نمی‌کنید، می‌گوییم تدبیر شما چیست؟ می‌گویند در مقابل غرب عقب نشینی کنید. به تدبیر شما، مردم ایران از اساس نباید انقلاب می‌کرد؛ ایستادن یعنی هزینه کردن و ملت ایران تا آخر، پای آرمانهای خود ایستاده است.

احمدی نژاد گفت: انقلاب دستاوردهای فراوانی داشته است و کشور با 30 سال پیش قابل مقایسه نیست و باید از کسانی که برای پیشرفت ایران زحمت کشیده‌اند تشکر کنم.

رئیس جمهور دولت نهم را بر آورد شده از دعاهای مردم دانست و گفت: این دولت در خدمت این مردم است.

وی گفت: در همه‌ی زمینه‌ها کارها به صورت جهشی پیش می‌رود ما در سال 1404 باید به یکی از کشورهای پیشرفته منطقه تبدیل شویم.

رئیس جمهور افزود: امروز رقابتهای علمی در فضا انجام می‌شود، همه از طریق ماهواره و فضا است و ما در این زمینه پیشرفتهای بزرگی داشته است.

وی گفت: دانشمندان ایران پیشرفت‌های خوبی در زمینه هوا فضا داشته اند.

رئیس جمهور گفت: دانشمندان ایران به لطف خدا امروز همه‌ی موارد مورد نیاز ساخت و ارسال ماهواره را در دست دارند. این کاوشگری که پرتاب شد مسیر سنجی می‌کند تا ماهواره اصلی بتواند در مسیر اصلی و درست قرار گیرد.

وی از پرتاب 2 کاوشگر دیگر خبر داد و گفت: اوائل سال آینده ماهواره صد در صد ساخت ایران در مدار قرار خواهد گرفت.

احمدی نژاد با اشاره به انجام 34 سفر استانی گفت: این گونه سفرها در ایران سابقه نداشته است.

رئیس جمهور با اشاره به این که 6100 مصوبه در سفرهای استانی داشته‌ایم گفت: 76 درصد آنها در حال اجرا و عملیاتی شدن است. سفرهای استانی با کارشناسی انجام می‌شود.

وی گفت: برای بودجه سال آینده خود بنده بیش از 100 ساعت وقت گذاشته‌ام و با کارشناسان جلساتی داشته‌ام.

احمدی نژاد به ارائه آمار از فعالیت‌های دولت طی دو سال و نیم گذشته پرداخت و گفت: صد در صد خانواده‌های روستایی تحت نظر پزشک هستند.

وی افزود: بیش از 20 میلیون نفر از مردم روستاها تحت بیمه‌ی روستایی قرار گرفته‌اند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به این که طی 2 سال بیش از 10 هزار مگاوات برق به تولید اضافه شده است گفت: این تولید بیش از تولید برق 5 سال گذشته است.

احمدی نژاد گفت: طی 2 سال و نیم 70 هزار کلاس به کلاس‌های درسی اضافه شده است.

وی افزود: واگذاری تلفن ثابت در سراسر کشور تقریباً به روز شده است.

رئیس جمهور به صادرات کشور اشاره کرد و گفت: امسال صادرات گندم برای اولین بار از کشور انجام شد.

وی در ادامه سخنرانی خود در جمع راهپیمایان 22 بهمن گفت: علیرغم همه سازندگی‌ها، ما هنوز در اوایل راه بوده و با مشکلات ساختاری رو به رو هستیم. کارگروه‌های کارشناسی برای رفع مشکلات تشکیل شده است.

احمدی نژاد افزود: بسیاری از مشکلات در این است که برنامه و اقدامات براساس عدالت پایه ریزی نشده است، عدالت سوزاننده فساد است. به این نتیجه رسیده‌ایم که برای برپایی عدالت چند بخش باید اصلاح شود؛ اولین بخش، بخش مالیاتی است، بخش دوم بخش بانکی است که یک درصد متقاضیان بیش از 55 درصد تسهیلات را به خود اختصاص می‌دهند. بخش سوم، نظام توزیع است، نظام توزیع باید با کمک اصناف اصلاح شود. نظام واردات و صادرات باید اصلاح شود، واردات عمدتا در انحصار است و صادرات هم در انحصار است که باید اصلاح شود.

وی اظهار داشت: بخش دیگر نظام صدور مجوزها است که در اختیار افرادی است که رابطه دارد. بخش دیگر نظام رایانه‌ها است که باید اصلاح شود. سالانه 95 هزار میلیارد تومان رایانه می‌دهیم اما بیش از 70 درصد رایانه‌ها سهم 3 دهک بالای جامعه می‌شود و این خلاف عدالت است.

وی گفت: اقتصاد ما غیر مردم مدار و رایانه‌ای و غیر عادلانه است که باید اصلاح شود. در زمینه اقتصاد نتایج طراحی‌ها به اطلاع مردم و صاحب نظران خواهد رسید.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود به مردم ایران وعده داد درباره انتخابات مجلس در آینده نزدیک با آنان سخن خواهد گفت.
پایان پیام

منبع : حیات